Mitas apie drabužių dydžius: kaip teisingai išsirinkti? | JEANS4YOU.LT

Mitas apie drabužių dydžius: kaip teisingai išsirinkti?

Nors gali atrodyti, kad tam tikro nurodyto dydžio drabužiai turėtų būti identiškų matmenų, tačiau taip nėra. Kartais internetu  įsigijus 36 dydžio džinsus tenka skaudžiai nusivilti – jų ilgis yra visiškai netinkamas, o plotis – per didelis ar per mažas. Tokioje situacijoje skubama kaltinti pardavėją, tačiau ar tikrai tame yra jo kaltės?

Skirtingi dydžių standartai

Skiriami keli pagrindiniai dydžių standartai: amerikietiškas, europietiškas, itališkas ir Jungtinėje Karalystėje naudojamas dydžių etalonas. Lietuvoje parduodami drabužiai įprastai atitinka europietiško dydžio standartą, todėl tuomet, jei pirksite pagal Amerikietiško ar Jungtinės Karalystės dydžio standartus pasiūtus drabužius, reikės rinktis kitokį dydį (pavyzdžiui, europietiško 36 dydžio kelnės Italijoje atitiktų 40, Jungtinėje Karalystėje – 8 dydį, ir t.t.). 

Dydžio standartas ne visada yra esminis dalykas

Įvairius drabužius šiuo metu siūlo tikrai nemažai gamintojų, kurie ne visada laikosi tam tikro dydžių etalono. Būtent dėl šios priežasties pardavėjams tenka pateikti dydžių lenteles, kurios padeda pirkėjams kur kas paprasčiau išsirinkti tinkančias prekes. Svarbu įvertinti tai, kokia yra siūlomų drabužių audinių sudėtis: jei yra paminėtos tamprumą didinančios medžiagos, tokiu atveju galima pagalvoti ir apie 1-2 dydžiais mažesnio drabužio įsigijimą. Pavyzdžiui, džinsai su elastanu yra ganėtinai tamprūs, todėl didesnio dydžio drabužiai bus gerokai per laisvi. Taip pat yra skiriamos ir įvairios drabužių linijos: mažo dydžio linijos 42 dydis tikrai skirsis nuo didelių dydžių linijos. Kai kurie gamintojai tai vadina „jaunimo“ ir „suaugusiųjų“ linijomis, todėl  rinkdamiesi drabužius nesuklyskite.

Svarbu būti atidiems

Renkantis drabužius internetu svarbu būti atidiems, nes būtent tai padės išsirinkti puikiai tinkantį drabužį. Mūsų internetinėje parduotuvėje siūlomų drabužių skirtingų dydžių ilgiai yra vienodi, tad norėdami išsirinkti tinkamiausias kelnes atkreipkite dėmesį į tai, koks yra nurodytas nuotraukoje matomo modelio ūgis. Prie kiekvienos prekės yra pateikiamos dydžių lentelės, kurios padeda paprasčiau nustatyti, kokio dydžio drabužį vertėtų pasirinkti. Jei kelnių sudėtyje yra elastano, natūralu, kad audinys bus tamprus, todėl nurodome ir tai, kokie yra drabužių matmenys juos tempiant. Mes siekiame, kad klientai turėtų galimybę pasirinkti tokius drabužius, kurie jiems tiktų tiesiog idealiai, todėl nepasikliaujame vien tik gamintojų nurodytais dydžių standartais, ir visus drabužius permatuojame. Jei įsigijus drabužį paaiškėtų, kad jo dydis nėra tinkamas, per 30 darbo dienų jį galėsite grąžinti arba pakeisti kitu.