Tobulų džinsų beieškant: 4 žingsniai, padėsiantys išsirinkti | JEANS4YOU.LT

Tobulų džinsų beieškant: 4 žingsniai, padėsiantys išsirinkti

Stiliaus ekspertai vienbalsiai teigia, jog svarbiausia ne drabužių kiekybė, o kokybė ir tinkamumas žmogaus kūno tipui. Būtent todėl stilistai nuo seno yra sudarę tam tikrą sąrašą drabužių, kuriuos privalo turėti kiekvienas, norintis išties stilingai ir gražiai atrodyti. Tai ir balti marškiniai, klasikiniai švarai, mažos juodos suknelės, bet vienas iš pagrindinių drabužių, neabejotinai užsitarnavęs pagarbią vietą kiekvieno spintoje – džinsai. Jų populiarumui vis nenykstant gamintojai siūlo įsigyti įvairiausių stilių, kirpimų bei spalvų džinsus, tačiau kaip išsirinkti tuos vienintelius idealius džinsus, kurie derės prie visko ir pabrėš figūros privalumus, išlieka didysis klausimas. Į šį klausimą ir bandysime atsakyti, pateikiant 4 paprastus žingsnelius, padėsiančius įsigyti išties puikiai tinkančius džinsus. Taigi, leidžiamės į tobulų džinsų paiešką!

1 žingsnis – išsirinkti modelį

Tai vienas svarbiausių (o galbūt ir pats svarbiausias) žingsnių renkantis džinsus – būtent kirpimą siūloma rinktis pagal savo figūros tipą, kitaip vaizdas veidrodyje tikrai nedžiugins. Žinoma, svarbu atkreipti dėmesį ir į siūlomą dydį, bei atsiminti, jog neegzistuoja universalūs džinsų dydžiai – kiekvieno gamintojo dydžiai skiriasi. Todėl renkantis džinsus internetu būtina pasitikrinti konkretaus gamintojo dydžių lentelę. Štai keli papildomi patarimai, padėsiantys atrasti labiausiai tinkamą džinsų modelį:

 • Skinny džinsai yra bene populiariausi – tai siauro kirpimo itin aptempti džinsai, tinkantys daugumai figūros tipų.
 • Regular tipo tiesaus kirpimo džinsai itin tiks pilnesnio sudėjimo moterims ir vyrams, ypač tiems, kurie turi ryškesnį užpakaliuką arba atsikišusį pilvuką.
 • Push up tipo džinsai išsiskiria specialiomis siūlėmis, padedančioms sukurti pakelto ir didesnio užpakaliuko įspūdį. Tokio modelio džinsai itin tiks norinčioms pabrėžti savo figūrą.
 • Slim fit tipo džinsai yra aptempti, tačiau mažiau prigludę nei skinny džinsai. Šio modelio džinsai labai tiks pilnesnės figūros moterims, norinčioms subalansuotos išvaizdos.
 • Boyfriend modelio džinsai tinkamiausi laisvalaikiui ir dėvimi atraitytomis klešnėmis. Šie džinsai dažniausiai būna kiek apsmukę ir vizualiai apsunkina apatinę kūno dalį, tad jie labiausiai tinkami sportiškos figūros moterims.

2 žingsnis – išsirinkti spalvą

Džinsai siūlomi kone šimto skirtingų spalvų – nuo įvairių pilkos spalvos atspalvių, iki klasika tapusių mėlynų ar juodų. Negana to, džinsai būna ir skirtingo stiliaus – plėšyti, trinti, su kutais, kišenėmis ir taip toliau. Taigi, į ką reikėtų atsižvelgti renkantis džinsų spalvą:

 • Tamsūs džinsai (ypač tamsiai mėlyni) turi liekninamąjį efektą ir yra patys universaliausi – tinka tiek kasdienai ar laisvalaikiui, tiek ir ypatingoms progoms (derinant su tam tikrais aksesuarais).
 • Šviesiai mėlyni ir pilkų atspalvių džinsai yra tobulas pasirinkimas pavasario bei vasaros sezonui – jie ne tik pagyvins įvaizdį, bet ir sukurs lengvumo įspūdį.
 • Juodi džinsai – nesenstanti klasika, puikiai tinkanti tiek laisvalaikiui, tiek ir darbui.
 • Balti džinsai itin tiks norintiems pabrėžti figūros privalumus, o turintiems pilnesnes figūras padės "užrakinti” svorį – taip sukuriant lieknumo įspūdį.
 • Raudonos spalvos ir kiti ryškūs džinsai tiks ryškioms asmenybėms, norinčioms išsiskirti – nepriklausomai nuo kūno sudėjimo.

3 žingsnis – įvertinti liemens tipą

Renkantis džinsus svarbus ne tik modelis ar džinsų kirpimas, tačiau ir liemens tipas. Tinkamai pasirinkti džinsai padės dar labiau pagražinti figūrą ir pabrėžti jos privalumus. Pagrinde skiriami šie džinsų (bei kelnių) liemens tipai:

 • Žemas liemuo itin tiks toms (ir tiems), kurių vidurinė kūno dalis yra trumpesnė – sudaroma aukštesnio liemens iliuzija.
 • Vidutinis liemuo neabejotinai tiks visiems ir padės išlaikyti neutralumą. Džinsus šio tipo liemeniu geriausia rinktis liekniems ir vidutinio sudėjimo žmonėms, o taip pat ir tiems, kurių kojos yra ilgesnės.
 • Aukšto liemens tipo džinsai itin tiks norinčioms optiškai prailginti kojas ir išryškinti figūros privalumus.
 • Labai aukšto liemens tipo džinsai (su “korsetu”) itin tiks turinčioms pilnesnę vidurinę kūno dalį – tokie džinsai tikrai padės paslėpti pūpsantį pilvuką bei prailginti kojas.

4 žingsnis – nusipirkti ir pasimatuoti!

Tai, žinoma, pats maloniausias etapas. Pasirinkus norimą džinsų spalvą ir liemens tipą bei modelį, labiausiai tinkantį figūrai, belieka juos nusipirkti. Žinoma, prieš perkant džinsus internetu derėtų atkreipti dėmesį į džinsų nuotraukas bei įvertinti modelio ūgį, liemens bei klubų apimtis. Tai neabejotinai padės pasirinkti tinkamą džinsų ilgį, dydį bei tipą. Taigi, nėra ko laukti - dabar pats tas laikas atnaujinti garderobą tobulai tinkančių džinsų pora!