Džinsai internetu: ką daryti su nebetinkamais? | JEANS4YOU.LT

Džinsai internetu: ką daryti su nebetinkamais?

Kiekvienas savo spintoje turime užsilikusių ir jau tikrai nebenešiojamų drabužių.Vieni jų yra pabodę, kiti – susinešioję. Labai dažnai, darydami periodišką spintos reviziją ir perrinkinėdami rūbus, sprendžame, kurie iš mūsų spintos turėtų iškeliauti, o kurie turėtų likti. Pradžioje stengiamės drabužius perleisti draugams ir giminaičiams. Visgi, nesuradę, kam reikėtų mūsų jau nebenešiojamo drabužio, išmetame jį į bendro naudojimo konteinerius. Taip neretai nutinka su visais mūsų drabužiais, o ypač dažnai – su džinsais, kurių kiekvienas savo spintoje tikrai turime ne po vieną. Šiandien papasakosime, ką galima daryti su jau nebetinkamais nešioti džinsais, tam, kad neskubėtumėte jų išmesti, o galbūt prikeltumėte antram gyvenimui!

Tekstilės konteineriai

Panorėję ir nusprendę išmesti nebenešiojamą drabužį, pirmiausia, turėtume susirasti tekstilės konteinerį. Tokių, specialiai drabužiams ar kitiems tekstilės gaminiams skirtų konteinerių dabar galime rasti praktiškai kiekvieno daugiabučio kieme, greta kitų konteinerių. Iš tokių tekstilės konteinerių rūbai keliauja į specialius rūšiavimo centrus, kuriame kiekvienas drabužis ar medžiagos atraiža yra dar kartą perrūšiuojami į atskiras kategorijas. Svarbiausia yra drabužių nemesti į bendrų atliekų konteinerius, o bent minimaliai prisidėti prie jų rūšiavimo – tokiu atveju neužkertate kelio tekstilės perdirbimui ir prisidedate prie tvarumo ir aplinkos tausojimo. Svarbu paminėti, kad perdirbama yra ne tik tekstilinė medžiaga, bet ir džinsuose esantys metaliniai užtrauktukai, sagos ar kitos detalės.

Pardavimas

Dabar, pasauliui siekiant sukti ekologijos link ir saugoti mus supančią gamtą, vis labiau populiarėja dėvėtų rūbų įsigijimas. Jeigu turite džinsų, kurie jums nebepatinka, tačiau dar tikrai yra nešiotini, juos drąsiai galite parduoti įvairiose platformose. Taip ne tik susigrąžinsite bent dalį pinigų, atlaisvinsite vietą spintoje, tačiau ir tuo pačiu prisidėsite prie tvarios mados „judėjimo“. Jūsų manymu nebe madingas ar jums prie stiliaus nebe tinkantis rūbas kitam žmogui gali būti tikru atradimu ar stiliaus „perliuku“, todėl nebijokite dalintis, perleiskite ir nelaikykite tokio gėrio savo spintose kaupti dulkių!

Artimieji ar draugai?

Rekomenduojame neskubėti iš karto su rūbais atsisveikinant. Galbūt mama, sesuo ar draugė jau seniai norėjo būtent šių Jūsų džinsų? Pirmiausia pasiūlykite rūbą perleisti pažįstamam žmogui, nes kartais mums jau nebe patinkantis drabužis yra tas, kurio labai trūko kitos moters spintoje. Taip ne tik nudžiuginsite draugę ar sesę, tačiau ir prikelsite drabužį antram gyvenimui. Be to, tikrai kiekvienas savo, kad ir tolimų giminaičių rate, turime sunkiau besiverčiančių šeimų, tad pirmiausia nudžiuginkime juos. Juk už gerą atsilyginama geru.

Aukojimas labdarai

Jeigu artimiesiems ar draugams jūsų nebenešiojamas rūbas – nereikalingas, o jo pardavimu užsiimti taip pat nenorite, jūsų visada laukia įvairios labdaros organizacijos. Jos mielai priima įvairius rūbus ir paskirsto juos skurdžiau ar vargingiau gyvenančioms šeimos, kurios neturi lėšų įsigyti naujų drabužių iš parduotuvių. Paaukodami savo senus drabužius ne tik atlaisvinsite savo spintą, tačiau ir padarysite gerą darbą bei padėsite kitoms šeimoms, kurios tikrai įvertins ir džiaugsis naujais drabužiais.

Pasigaminkite ką nors naujo!

Būna ir situacijų, kai rūbo kitiems žmonėms perleisti nesinori, tačiau ir įprastas jo dizainas jau yra pabodęs. Tokiu atveju, drabužį galite pakeisti panaudodami rūbo medžiagą kito gamybai. Iš senų džinsų, nukirpus norimą kiekį, galite pasidaryti puikius, vasarai tiksiančius šortus, kurių galbūt taip trūksta jūsų spintoje. Tokiu atveju ne tik prisidėsite prie gamtos tausojimo, tačiau ir sutaupysite pinigų bei prikelsite drabužį antram gyvenimui. Jei pats džinsų modelis jums patinka, tačiau jie pabodo ir manote, kad kažko trūksta, galite prisisiūti įvairių aplikacijų ar užrašų, kurie pagyvina drabužį, suteikia jam naujų spalvų. Taip, seniai pamiršti džinsai gali vėl tapti mylimu ir dažnai nešiojamu drabužiu. Žinoma, geriausia tokį darbą patikėti siuvėjai, tačiau galite išmėginti ir savo sugebėjimus. Pačių patobulintas rūbus gali būti netgi malonesniu nešioti, kadangi matysite savo įdarbį ir pastangas.

Jeigu stokojate įdėjų, ką tokio unikalaus ir įdomaus galėtumėte pasigaminti iš dėvėto džinso drabužių, internete galite rasti gausybe pavyzdžių, kaip siuvami kitokie drabužiai ar gaminami netgi aksesuarai.

Ką daryti, jeigu įsigijote netinkamus džinsus internete?

Šiandien vis labiau populiarėja drabužių pirkimas elektroninėse parduotuvėse. Ne išimtis yra ir džinsai internetu. Nors galite rasti tikrai ne vieną patarimą, kaip pasirinkti tinkamus džinsus, perkant juos ne parduotuvėje, o internete, vis tiek kartais nutinka taip, kad pasirenkame netinkamą dydį, modelį, spalvą arba realybėje jie neatrodo taip, kaip įsivaizdavome. Tokiu atveju neskubėkite džinsų atiduoti ar patys parduoti. Dabar elektroninės parduotuvės siūlo visiškai nemokamą netikusio drabužio grąžinimą jums patogiausiu ir artimiausiu paštomatu, taigi neturėsite sukti galvos dėl pristatymo ar jo išlaidų. Lygiai taip pat greitai jums yra ir grąžinami pinigai.

Per 30 dienų nuo prekės pristatymo dienos jūs galite grąžinti netikusius džinsus atgal parduotuvei, pakeisti į kitą prekę (keičiant prekę grąžinami pinigai ir užsakymas pateikiamas iš naujo) arba pakeisti prekės dydį (keičiant prekės dydį yra grąžinami pinigai ir užsakymas pateikiamas iš naujo).

Kaip vyksta rūbo grąžinimas/keitimas?

Svarbu prisiminti, kad grąžinama ar keičiama prekė turi būti nenaudota (nenešiota), nesugadinta, su originaliomis etiketėmis ar nepraradusi savo prekinės išvaizdos. Geriausia, kad prekes galite nemokamai grąžinti naudodamiesi paštomatais – patogu ir greita. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai užpildyti grąžinimo formą (grąžinamos prekės skiltyje įrašykite prekės kodą) ir parduotuvė jums atsiųs gražinimo lipduką el. paštu bei siuntos kodą SMS žinutę. Tada galėsite atsispausdinti lipduką patys arba paštomate su siuntos kodu. Nemokamas gražinimo formas galite rasti ir užpildyti elektroninės parduotuvės interneto svetainėje. Popierinių grąžinimo formų pildyti ir spausdinti nereikia.

Džinsai yra vienas populiariausių ir dažniausiai nešiojamų drabužių, kuriuos tikrai neabejotinai galime rasti kiekvieno spintoje, ir net ne po vieną porą. Visgi džinsai, kaip ir kiekvienas rūbas, turi savo gyvavimo pabaigą, kai dėvėti jų miestą jau nebesinori, nes jie išeina iš mados, pabosta ar natūraliai tampa nebetinkami nešioti. Šiandien yra tikrai ne vienas būdas, kaip utilizuoti senus džinsus. Tikrai neskubėkite jų išmesti į bendro naudojimo konteinerius – juos galite parduoti, atiduoti sunkiau besiverčiančioms šeimoms ar draugėms, kuriuos visada slapčia norėjo tų džinsų. Na, o džinsus, įsigytus internetu ir netikusius, be jokių rūpesčių ir papildomo vargo galite grąžinti atgal į parduotuvę ir susigrąžinti pinigus.

Svarbiausia yra nepamiršti, kad atiduoti, aukoti, parduoti ar grąžinti galite tik geros būklės rūbus. Neneškite į labdaros organizacijos suplyšusių, nebeišsiplaunančių, išteptų ar kaip kitaip pažeistų rūbų. Tokius žmonėms gauti tikrai nėra malonu, o ir patys tokių nenorėtume nešioti. Jeigu matote, kad drabužis nešiojimui nebėra tinkamas, tokiu atveju geriausia yra jį atiduoti perdirbimui arba pačioms pasigaminti ką nors gražaus!